Absolventské koncerty 2011

Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta
a Collegium Marianum – Týnská vyšší odborná škola

Bakalářské koncerty oboru Sbormistrovství chrámové hudby

b

Věra Müllerová

9.4 2011 v 16:00
Evangelický kostel sv. Klimenta, Klimentská ul., Praha 1

Program:

Václav Karel Holan Rovenský (1650 – 1721)
Adventní a vánoční písně (výběr z kancionálu Capella regia musicalis, 1694)

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Gloria (RV 589)

Petr Eben (1929 – 2000)
Missa Adventus et Quadragesimae

Účinkují:
Dětský sbor Unisona
Dívčí sbor Carillon a hosté
(sólo – Bronislava Tomanová a Eva
Brabencová, Vít Procházka j.h.)
Orsetto ansámbl
František Macek – varhany

b

Zdeňka Litvanová

16.4.2011 v 17:00
Kostel Božího těla, Český Krumlov

Program:

Pompeo Canniciari (1670 – 1744)
Missa VII.

Ottavio Pittoni (1657 1743)
Laudate Dominum

Nikolaj Nikolajevič Kedrov (1871 – 1940)
Otče náš

Ferenc Liszt (1811 1886)
O salutaris hostia

Radek Rejšek (nar. 1959)
Ave Maria

Účinkují :
Musica Divina
Kateřina Falcníková
soprán

b
Jolana Konečná


14.5.2011 v 19:30
Kostel sv. Voršily na Národní třídě, Praha 1

Program:

Giulio Caccini (1545 – 1618)
Ave Maria

Giovanni Battista Pergolesi (1710 – 1736)
Stabat Mater Dolorosa

Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
Gloria in D dur

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
Laudate Dominum

Zdeněk Lukáš (1928 – 2007)
Pater noster

Vít Clar (1936 – 2010)
Salve Sancta Caecilia

Účinkují:
Marie Kumperová – soprán
Karolína Bártlová – mezzosoprán
Jana Radilová – flétna
Ramona Lukášová – klavír, cembalo

Komorní smíšený sbor Sanguis Novus
Komorní studentský orchestr

b

František Macek

2. 5. 2011 v 19:00
Kolegiátní kostel sv. Mořice v Kroměříži

Program:

Antonín Dvořák (1841 – 1904)
Mše D dur op.86

Účinkují:
Nao Higano – soprán
Ludmila Macková – alt
Václav Čížek – tenor
Jan Kučera – bas
Stanislav Haloda – varhany

Vyškovský smíšený pěvecký sbor
Smíšený pěvecký sbor Svatopluk, Uherské Hradiště

n

Miroslava Smékalová

8.5. 2011 v 17:00
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše
Žďár nad Sázavou

Program:

Tomás Luis de Victoria (1548 – 1611)
Agnus Dei

Jan Josef Božan (1644 – 1716)
Nitida stella

Bohuslav Matěj Černohorský (1684 – 1742)
Regina Coeli (sbor, solo)

Johan Sebastian Bach (1685 – 1750)
Magnificat

Účinkují:
Pěvecký sbor FONS
Orchestr ZUŠ Žďár nad Sázavou